Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Výhodné pôžičky - ako postupovať

 


 

Peniaze od nebankových subjektov nie sú lacné...

Poznáte rady typu „neuzatvárajte nevýhodné zmluvy“, „najprv si prečítajte, čo podpisujete“, „pozorne čítajte všeobecné obchodné podmienky áno tam dolu tým malým písmom..“ a ďalšie sú známe, platné a veľakrát opakované. Avšak stále sa ponúkajú a podpisujú veľmi nevýhodné zmluvy, ktoré vás stoja neslušné peniaze. 

 

 

Predstavte si takúto situáciu: Chcete si kúpiť päťročný automobil v autobazári za 7-tisíc euro, ale v hotovosti môžete zaplatiť „iba“ 4-tisíc euro. Predajca vám teda ponúkne „fakt výhodný úver“ – rýchlu pôžičku od nebankovej spoločnosti vo výške 3-tisíc euro.

 

Takáto rýchla pôžička je rozrátaná na mesačné splátky a poplatky v nej už zahrnuté. Preto na rozdiel od bankových produktov nie je jasné, aké vysoké sú úroky a aké sú poplatky v danej sume.

 

Podľa zákona o spotrebiteľských úveroch však všetci, ktorí takéto výhodné pôžičky poskytujú, musia povinne uvádzať údaj, ktorý zahŕňa všetky výdavky klienta spojené s úverom!

 

Takto sa dozviete, že RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) predstavuje 54% a splatnosť pôžičky dostanete na 48 mesiacov.

 

Ale vaša životná situácia sa pre vás skrátka vyvinula tak, že lepšiu a rýchlejšiu možnosť, ako získať peniaze nemáte, auto súrne potrebujete na živnosť, a tak tú pôžičku podpíšete..

 

 

Predajca s vami dohodne ešte povinné ručenie a havarijné poistenie, na ktoré je partnerom poisťovne. S úsmevom na tvári a spokojný, že môžete odísť vo vlastnom aute a že po stabilizácii vašej situácie budete môcť pôžičku splatiť (rátate teda s určitými poplatkami), zmluvu podpisujete.

 

Veľmi nemilé prekvapenie

Príklad: Po siedmich zaplatených splátkach po 150 euro mesačne (splátka úveru a poistenia) sa vaša finančná situácia zlepšila a chcete pôžičku predčasne splatiť. Požiadate teda o jej predčasné splatenie a dostanete tzv. kalkuláciu kúpnej ceny pre predčasné splatenie a ukončenie úverovej zmluvy. Tá vám doslova vyrazí dych. Podľa nej je totižto výška nesplatenej istiny 2500 euro.

 

Teraz si uvedomíte a otvoria sa vám oči, že sedem mesiacov ste splácali vlastne iba úroky a iné poplatky. Napokon, s RPMN 54% sa tomu absolútne nemôžete ani čudovať. Nesplatená istina je síce vysoká, ale zodpovedá vami uzatvorenej zmluve. Doúčtované úroky od poslednej splátky predstavujú 70 euro. A táto suma je samozrejmá...

 

Takže preto je potrebné naozaj veľmi dôkladne si prečítať čo to vlastne podpisujete a až potom sa rozhodnúť či to bude pre vás výhodné..

 

 

Požiadajte o pôžičku už dnes:

 

 

 

<< dostupné pôžičky                                                                                                 nová pôžička >>

 

Dostupná pôžička je bezúčelová pôžička použiteľná na čokoľvek.         Je vlastne najnovšia aktuálna pôžička na trhu.