Pôžičky Hypotéky Úvery

Ako mať viac peňazí?
ZDARMA EBOOK
"Ako mať viac peňazí ..."
(klikni na obrázok)

 

 Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Úvery pre živnostníkov

Dokladovať čistý príjem daňovým priznaním je nevýhodné, radšej to skúste výplatnou páskou

Ľudia, ktorý pracujú na živnosť majú pri žiadosti o úver sťaženú pozíciu. Problém je hlavne v spôsobe, akým sa dokladuje ich čistý príjem. Keďže sa nemôžu preukázať pomocou výplatných pások, musia banke poskytnúť údaje z daňového priznania.

 


 

Dôležitým bodom je to, z čoho banka pri overení príjmu vychádza a ako zohľadňuje základnú daňovú odpočítateľnú položku. Ak vychádza zo základu dane (rozdiel medzi príjmami a výdavkami žiadateľa) je práve základná nezdaniteľná položka pre mnohých podstatná. To je totižto suma o ktorú ma daňovník právo znížiť si daňový základ. Slúži hlavne na to, aby ľudia, ktorí zarábajú málo, neplatili príliš vysoké dane.

 

Nebankové pôžičky


Z tejto sumy sa teda nemusí platiť daň, čistý mesačný príjem živnostníkov, ale aj klasických zamestnancov je vďaka nej vyšší.


Pri overovaní príjmov živnostníkov bankou však môže byť efekt nezdaniteľnej položky úplne opačný. Ak banka berie do úvahy iba zdaniteľný základ dane, javí sa odpočítateľná položka ako klasický výdavok. Čistý mesačný príjem živnostníka tak v očiach banky klesne. Každý z veľkých finančných domov pritom pristupuje k živnostníkom inak.


Napr. VÚB banka používa na overenie príjmu živnostníkov dve metódy. Ako povedala hovorkyňa banky Silvia Nosálová, ide buď o jednu dvanástinu čistého ročného príjmu, alebo o 10 % z obratu dosiahnutého v príslušnom roku.

 

Obe sumy sa zistia na základe údajov z daňového priznania, pričom do úvahy sa zoberie tá metóda, v ktorej vyjde klientovi vyšší príjem.

 

„Keďže sa pri výpočte vychádza z čistého príjmu, je samozrejme zohľadnená aj nezdaniteľná suma (o ktorú je už čistý príjem znížený),“ vyhlásila Nosálová. Ak by náhodou v tejto metóde živnostník neuspel, má ešte možnosť využiť tú druhú.

 

Ako vypočítavajú banky čistý príjem


- na základe predloženého daňového priznania
- do úvahy môžu brať čistý zdaniteľný príjem, alebo základ dane vypočítaný ako rozdiel príjmov a výdavkov
- výhodnejší je pre živnostníka druhý spôsob, keďže pri prvom sa odpočítateľné položky môžu javiť ako „klasický výdavok“, čo mu zárobok zníži
- VÚB banka overuje príjem aj prostredníctvom obratu žiadateľa

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

 

<< úver pre začínajúcich podnikateľov                                                                         úver pre mladých >>

 

Úver je určený aj pre podnikateľov nevykazujúcich zisk.      Tento úver umožňuje financovať vaše bývanie výhodnejšie.