Pôžičky Hypotéky Úvery

Ako mať viac peňazí?
ZDARMA EBOOK
"Ako mať viac peňazí ..."
(klikni na obrázok)

 

 Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Úver bez dokladovania príjmu

 


 

Bezúčelový úver je špecifickým typom úveru, ktorý môžete použiť na čokoľvek na čo si spomeniete a banke ani nemusíte púvovedať na čo ho použijete. 

 

Nebankové pôžičky


K poskytnutiu úveru potrebujete minimum dokladov aj keď ho zakladáte nehnuteľnosťou.

 

5  výhod, ktoré Vám prináša bezúčelový úver:

  • nepotrebujete žiadne doklady k preukazovaniu účelu
  • peniaze z úveru Vám poukážu na Váš účet a môžete ich použiť na čokoľvek
  • získate väčšiu sumu peňazí vďaka zabezpečeniu nehnuteľnosťou
  • na úrokoch zaplatíte menej ako pri spotrebnom úvere
  • splátky si môžete rozložiť na dlhšie obdobie

Na čo použijete bezúčelový úver je na Vašom rozhodnutí. Môžete si kúpiť auto, bytové doplnky, zaplatiť dovolenku – jednoducho čokoľvek.

 


Úver bez dokladovaniaS bezúčelovým úverom si takisto môžete spojiť viacero menších napr. spotrebných úverov do jednej väčšej hypotéky.

 

Získate tak výhodnejšiu úrokovú sadzbu, predĺžite si dobu splácania, čo v konečnom dôsledku bude znamenať nižšiu výšku vašej mesačnej splátky. Okrem toho ušetríte na poplatkoch.

 

Mám dosť vysoký príjem, ale šéf ma vypláca tak, aby nemusel platiť odvody. Úspešne podnikám, aj keď suma na daňovom priznaní hovorí niečo iné.

 

Toto sú najčastejšie prípady, keď človek nemôže preukázať skutočný príjem. To však neznamená, že hypotéka je preňho nedosiahnuteľná. Niektoré banky ponúkajú hypotéky aj bez dokladovania príjmu.

 

Hypotéka bez dokladov predstavuje pre banku vyššie riziko a to sa prejavuje na cene požičaných peňazí. Úrokové sadzby v prípade nepreukázania príjmu sú vyššie, ako v prípade predloženia všetkých podkladov. Hypotéka sa tak dá získať za úrok od 4,88 % p.a. v ČSOB po 9,29 % p.a. v Tatrabanke. Uvádzané sadzby sa ešte upravujú v závislosti od konkrétnej situácie klienta.

 

Zdroj: údaje poskytnuté bankami

 

mBank na vyváženie vysokých úrokových sadzieb prináša novinku, ktorá podľa hovorcu Mareka Michlíka využíva pri výpočte úrokov metódu bilančného mechanizmu. „Bilančný mechanizmus spočíva v tom, že voľné prostriedky z bežného účtu sa dočasne prevádzajú na úverový podúčet a znižujú tak výšku úroku pri mesačnej splátke úveru. Napríklad, ak má klient úver 33.193,92 eur (1.000.000,- Sk) a priemerne mal na účte v určitom období 6.638,78 eur (200.000,- Sk), v danom období sa mu úroky počítajú len zo sumy 26.555,14 eur (800.000,- Sk). Pri úvere 33.193,92 eur (1.000.000,- Sk) a vlastných úsporách na účte v rovnakej výške nezaplatí klient v danom období banke pri splácaní úveru ani korunu na úrokoch.“

 

100% hodnoty nehnuteľnosti získate bez dokladov ťažšie

Úvery bez dokladovania príjmuVýrazné obmedzenie je viditeľné pri maximálnej poskytovanej výške hypotekárneho úveru. Kým pri klasických úveroch banky ešte stále nemajú problém so 100 % prefinancovaním hodnoty nehnuteľnosti, pri hypotékach bez dokladovania príjmu je situácia už iná. Podľa hovorcu Tatrabanky Borisa Gandela: „Úver bez dokladovania príjmu má klient možnosť získať do výšky 50% hodnoty založenej nehnuteľnosti a zároveň maximálne do 165.969,59 eur (5.000.000,- Sk) vrátane.“

 

Podobnú taktiku volia aj ostatné banky, ktoré poskytujú úvery od 50 do 70 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Podľa hovorkyne Istrobanky Miroslavy Pargáčovej existuje ešte aj iná možnosť: „Hypotéky poskytujeme maximálne do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. V prípade, že má klient záujem o vyšší úver, ide o kombináciu hypotekárneho a spotrebného úveru. Pokiaľ klientovi nevyhovuje táto alternatíva, môže využiť MAXITREND, čo je spotrebný úver do výšky 100 % hodnoty založenej nehnuteľnosti.“

 

Výnimkou v tomto smere sú VÚB, Dexia banka a Volksbank, ktoré aj v súčasnosti poskytujú klientom, v prípade nepreukázania výšky príjmu, hypotéku do 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Aj keď určite nie pre každého klienta. Podľa zákona o bankách môžu bankové domy štandardne poskytnúť hypotekárny úver maximálne do 70 % hodnoty nehnuteľnosti. Zákon povoľuje aj výnimku, objem takýchto úverov však nesmie prekročiť 10% z celkovej sumy poskytnutých hypotekárnych úverov.

 

Podmienky sú prísnejšie

Banky síce poskytnú hypotéku aj bez zdokladovania príjmu, to však neznamená, že si žiadateľa dôsledne nepreveria. Každá banka má svoj vlastný postup, dôležitým zdrojom informácií pre banky sú napríklad úverové registre.

 

Okrem štandardných náležitostí spojených so schválením úveru (občiansky preukaz, list vlastníctva k zakladanej nehnuteľnosti, znalecký posudok...) požadujú banky aj dodatočné informácie. Podľa riaditeľky Public Relations ČSOB, a.s. Terezy Molnár Coplákovej  „ Pri hypotéke bez dokladovania príjmu sme nastavili prísnejšie podmienky.  Pre jej získanie klient nemusí dokladovať príjem, avšak podpisuje v banke čestné prehlásenie o výške svojich príjmov a výdavkov. Podmienkou získania úveru je dĺžka pracovného pomeru, a to min. 12  mesiacov. V prípade ak klient má príjem z podnikateľskej činnosti, je potrebné, aby podnikal minimálne  6 mesiacov.“ Čestné prehlásenie o výške príjmu požadujú aj Tatrabanka a Istrobanka. Pre mBank sú podmienkou 2 žiadatelia a bezproblémové splácanie aspoň 1 úverového produktu.

 

Bez dokladov to nejde všade

Bezúčelový úverAj napriek stále optimistickej situácii v oblasti poskytovania hypotekárnych úveroch banky sprísnili kritéria. Slovenská sporiteľňa  a OTP banka v súčasnosti neposkytujú úvery bez dokladovania príjmu.

 

Podľa Krištofa Turčana, vedúceho oddelenia privátneho financovania Slovenskej sporiteľne:

 

Príjem musí byť pri žiadosti o úver na bývanie preukázaný vždy. Klient s príjmom zo závislej činnosti  preukazuje príjem sám, alebo si banka jeho príjem overí cez Sociálnu poisťovňu.

 

Pokiaľ je klient živnostník, alebo má slobodné povolanie môže banka stanoviť príjem percentom z obratu (z tržieb,) ale aj v takomto prípade klient predkladá daňové priznanie. Ak je príjem klienta poukazovaný na účet do Slovenskej sporiteľne minimálne 4 mesiace, dokladovanie príjmu nevyžadujeme .“

 

Poplatky nie sú vyššie

Dôležitým kritériom pri hypotéke sú poplatky. V prípade poskytnutia hypotekárneho úveru bez dokladovania príjmu sú v rovnakej výške ako pri klasických hypotekárnych produktoch. Štandardné poplatky sa pohybujú od 0,5 do 1,0 % zo sumy poskytnutého úveru. Väčšina bánk poskytuje zľavu z poplatkov za poskytnutie hypotekárneho úveru. Ďalšie poplatky sú za správu úveru, vedenie účtu, predčasné splatenie časti úveru, nedočerpanie úveru a podobne.

 

Pokiaľ  plánujeme v budúcnosti riešiť svoje bývanie, je len na našom zvážení, či preukážeme výšku príjmu. Jednoznačne je výhodnejšie príjem zdokladovať a získať tým vyšší úver a nižšie úrokové sadzby. Úvery bez dokladovania príjmu sú tak vhodné len pre konkrétne prípady..

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

 

<< spotrebné úvery                                                                                   úvery bez registra >>

 

Bezúčelový úver je špecifickým typom úveru.                            Úvery bez registra pre tých, ktorý už sú zapísaný..