Pôžičky Hypotéky Úvery

Ako mať viac peňazí?
ZDARMA EBOOK
"Ako mať viac peňazí ..."
(klikni na obrázok)

 

 Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Spotrebný úver na čokoľvek?

 


 

Spotrebný úverSpotrebný úver resp. úver na "čokoľvek" je úver, ktorý môžete použiť na nákup hocijakých tovarov a služieb. Banky od vás obvykle nepožadujú preukázanie jeho účelu použitia.

 

Väčšinou úver býva zabezpečený ručiteľom alebo zástavou hnuteľného a nehnuteľného majetku.

 

Veľa ľudom sa určite neraz stalo, že uvažovali o kúpe nového televízora, oblečenia, ale nemali naň peniaze. S prekvapením  potom musel inakúpiť niečo celkom iné.

 

Tejto situácii sa však môžeme vyhnúť niekoľkými spôsobmi - okrem rôznych kontokorentných úverov možno využiť takisto spotrebné úvery resp. pôžičky.

 

Možno ich využiť prakticky na akýkoľvek spotrebný tovar, napr. na nákup elektroniky, vybavenia domácnosti a v niektorých prípadoch aj na nákup automobilu alebo nehnuteľnosti.

 

Spotrebné úvery sa na rozdiel od nákupov na splátky vybavujú pomerne zložito. Klient totiž musí preukázať schopnosť splácať úver zo svojho príjmu. Banky tiež často vyžadujú rôzne formy zábezpeky, ako napríklad ručenie fyzickou osobou, záložné právo na nehnuteľnosť, vinkuláciu vkladov, životné poistenie a pod. Čo je tiež dôležité spomenúť, že banka väčšinou vyžaduje, aby mal klient u nej vedený účet niekoľko mesiacov pred pridelením úveru.

 

Spotrebný úver výhody:

  • nižšia úroková sadzba.

Spotrebný úver výhodyPokiaľ pri nákupe na splátky sa úroková sadzba často pohybuje nad 30%, pri bankovom spotrebnom úvere môžete prostriedky získať už za 12 % úrok!

 

Podmienky získania spotrebného úveru sa u jednotlivých spoločností odlišujú. Všeobecným pravidlom, je nutnosť byť občanom Slovenskej republiky (alebo cudzincom s trvalým pobytom v SR) a mať taký príjem, ktorý umožní úver splácať.

 

Okrem spotrebných úverov možno využiť aj niekoľko ďalších produktov určených na financovanie nákupov na dlh. Jedným z týchto produktov je  napr. kreditná karta alebo kreditka. Klient pri nákupe tovaru touto kartou čerpá stále znovu obnovovaný (tzv. revolvingový) úver. Každou splátkou zákazník znižuje dlh a zároveň si otvára dvere na jeho opätovné čerpanie až do vopred stanoveného limitu.

 

Táto situácia však môže zvádzať k stálemu nakupovaniu na úver a tým (vďaka úrokom) aj k citeľnému predraženiu kupovaného tovaru. Ďalšou z možností je tzv. kontokorentný úver. Je potrebné však mať bežný účet a byť dostatočne bonitný, aby vám banka úver povolila.

 

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

 

<< revolvingové úvery                                                                                   úver bez dokladovania príjmu >>

 

Revolvingový úver je termínovaný úver.                                          Nepotrebujete žiadne doklady k preukazovaniu účelu.