Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Pôžička na Slovensku..

 


 

Vývoj trhu s bankovými a nebankovými pôžičkami najviac ovplyvňuje hospodárska a finančná kríza. V kríze sa začalo viac šetriť a  opatrnejšie míňať našetrené prostriedky, čo nie sú zrovna správne kroky proti kríze, ale na druhej strane môžeme hovoriť o zodpovednom prístupe k našim osobným financiám.

 

 

 

Slovensko patrí dlhodobo medzi tie krajiny, ktoré majú najnižšiu mieru zadĺženia domácnosti v rámci krajín EU a tento trend  u nás posilňuje najmä kvôli obave zo straty zamestnania resp. sprísnenia podmienok poskytovania úverov a pôžičiek. Pôžičky na Slovensku preto zaznamenali zaujímavý vývoj.

 

Veľmi výrazný nárast záujmu nastal u študentských pôžičiek. V blízkej budúcnosti sa očakávajú výraznejšie marketingové aktivity bánk ako aj nebankových subjektov na podporu úverových produktov a následné opätovné zjednodušenie podmienok získania pôžičky.

o

 

Bezúčelová pôžička býva v bankách často označovaná ako tzv. bezúčelový úver alebo spotrebný úver. Na Slovensku v podstate nie je banka, ktorá by tento typ úveru neposkytovala.

 

Tento úver je jeden z najčastejšie vyberaných úverov, pretože od žiadateľov nevyžaduje dokladovanie účelu, pre ktorý sa má úver použiť. Dáva tak ľuďom určitú voľnosť a týto sa potom necítia takí sledovaní a pod tlakom.

 

A hlavne reklamy na tento typ úveru tvoria väčší podiel reklamných výdavkov bánk. Oproti iným typom bankovým úverov má tento najvyššiu RPMN.

 

Výhody bezúčelovej pôžičky

  • pôžička až do výšky niekoľkých stotisíc €
  • úroková sadzba je oproti nebankovým subjektom podstatne nižšia
  • žiadateľ nemusí mať trvalé bydlisko na Slovensku
  • stačí aby bol zabezpečený ručiteľ
  • nie je potreba dokladovania vášho príjmu
  • úver môžete čerpať väčšinou ihneď v deň podania žiadosti
  • môžete si zvoliť, či chcete splátky splácať mesačne, štvrťročne, polročne alebo ročne
  • takýto úver môžete predčasne splatiť

Nevýhody bezúčelovej pôžičky

  • potreba dokladovať dostatočné finančné zabezpečenie v určitej výške

Súčasné produkty bánk v rámci pôžičiek

Tatrabanka

Tento účet sa v Tatrabanke nazýva Bezúčelový úver Garant. Úver je možné čerpať vo výške 1000 – 800 000€ s úrokovou sadzbou od 5,4% p.a. Žiadateľ môže byť starší ako 65 rokov a nemusí mať trvalé bydlisko na území Slovenska.

 

VÚB

Vúb nazýva tento úver názvom Flexipôžička na čokoľvek. Má trochu striktnejšie pravidlá a úver je možné čerpať len vo výške 490 – 24 900€ a použiť lehotu splatnosti 12 až 84 mesiacov. Vek žiadateľa môže byť v rozmedzí 23-62 rokov.

 

SLSP

V SLSP ho nazývajú jednoducho Spotrebný úver na Čokoľvek. Je určený pre ľudí vo veku 18 až 65 rokov. Splatnosť si môžete vybrať medzi 1-10rokmi. Čerpanie od 700€ až do 20 000€ aj bez ručiteľa.

 

ČSOB

ČSOB ho nazýva Bezúčelový spotrebiteľský úver. Bez zabezpečenia je možné čerpať úver vo výške 600 až 25 000€ pri zvolenej splatnosti 1 až 5 rokov. Môžte si zvoliť deň, kedy chcete uhrádzať vašu splátku. Ponúka odklad prvých 3 mesačných splátok a poistenie pre prípad nepredvídateľných udalostí.

 

Mladomanželské pôžičky na Slovensku

Od začiatku decembra 2009 platí na Slovensku novela zákona o platobných službách, cez ktorú sa do zákona o bankách zavádza bonifikácia úverov mladomanželom. Tento zvýhodnený produkt pre mladých manželov sa bude vzťahovať na zmluvy uzatvorené od 1. apríla 2010.

Na prvý pohľad vyzerá zvýhodnená sadzba z úveru 4,5 % veľmi lákavo. Nenachajte sa však zmiasť..  3% z celkovej podpory manželom prefinancuje štát a 1,5 % dajú komerčné banky.

 

Banky.sk zisťovali u viacerých bánk na Slovensku či považujú bonifikáciu zo strany banky za adekvátnu. Či nie je príliš vysoká alebo nízka. Jana Lukáčová, hovorkyňa Volksbank Slovensko, považuje príspevok banky za primeraný.

 

Uvádza príklad, keď pri spotrebnom úvere vo výške 5 tisíc eur s dobou splatnosti na 5 rokov by mladí žiadatelia o úver mali úrokovú sadzbu bez bonifikácie niekde okolo 11 %. Vďaka podpore štátu a banky môžu získať zvýhodnený bezúčelový úver už za sadzbu 6,5 % p.a.

Mladomanželia sa teda môžu z nižšej úrokovej sadzby tešiť. Ale netýka sa to všetkých z nich. Podmienky a kritéria na získanie úveru totižto vylučujú veľa mladých a dobre zarábajúcich ľudí.

 

Pár, ktorý má spoločný hrubý príjem vyšší ako 2,6-násobok priemernej mesačnej nominálnej mzdy teda spolu zarábajú viac ako 1874 eur sa k zvýhodnenému úveru zrejme nidky nedostane. Tiež staršie páry, ktoré sa nestihli zobrať pred dovŕšením 35 roku. Odporúča sa preto vždy porovnať jednotlivé ponuky bánk a po zvážení vybrať tú ideálnu pre váš prípad.

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

Online Požička ihneď - Od 25 € do 250 € bez registrov.

 

 

<< pôžička na ruku                                                                                              pôžička na splatenie dlhov >>

 

Peniaze vám väčšinou prinesie kuriér až domov.                                                                                      Minimálna výška pôžičky je 700 €.