Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Okamžité pôžičky na čo dávať pozor

 


 

Okamžité pôžičky bez ručenia na akýkoľvek účel, peniaze na ruku, vaša pôžička hneď, sms pôžička za 5 minút a  podobné slogany nebankových spoločností lákajú na okamžité peniaze najmä ľudí, ktorým banka nedá úver, no napriek tomu potrebujú vyriešiť svoj  momentálny finančný problém. Peniaze Vám síce požičajú, avšak v konečnom dôsledku za pomerne dosť vysoký úrok. Stáva sa, že za 20-tisíc korún nakoniec dlžníci zaplatia takmer dvojnásobok čo iste nie je moc výhodné..

 

Požiadajte o pôžičku už dnes:

 

 

 

Kedysi boli aj drahšie

Začiatkom leta boli u nás okamžité pôžičky oveľa drahšie. Výslednú pôžičku bolo možné preplatiť aj 5-násobne, čo samozrejme nevyovovalo  Ministerstvu spravodlivosti SR, ktoré určilo úrokové stropy pre všetkých poskytovateľov okamžitých pôžičiek nebankových subjektov.

 

Ročná percentuálna miera nákladov (čiže úroková sadzba, v ktorej sú aj poplatky za poskytnutie úveru) nesmela od 1. júla prekročiť 112 %. Počnúc 16. augustom je však tento strop pre pôžičky vo výške od 200 do 20 000 eur ešte nižší a síce 98 percent. 

 

Ako to už však býva poskytovatelia nebankových pôžičiek tieto nižšie stropy premietli do vyšších sankcií za omeškanie platieb, ktoré sa nezapočítavajú do zákonom stanoveného vzorca  RPMN.

 

Niektorí poskytovatelia sa vyrovnali s regulačnými stropmi ešte chytrejšie - jednotlivé týždenné splátky totiž premenili na mesačné, čím dosiahli výrazné zníženie RPMN bez toho, aby dlžník vôbec tento krokna poskytnutej pôžičke pocítil.. Preplatenosť jeho úveru sa vlastne vôbec neznížila.

 

Čo to je to RPMN?

Ide o údaj o ročnej percentuálnej miere nákladov. Nie je ale najvhodnejším kritériom, ako jednotlivé pôžičky porovnávať. RPMN je podstatne vyššia pri krátkom období splácania pôžičiek a so stúpajúcim období bude klesať.

 

Preto si treba vziať kalkulačku a manuálne si prepočítať skutočné preplatenie pôžičky.

 

Preštudujte si pri tom dôkladne zmluvné podmienky, v ktorých môžete nájsť rôzne skryté poplatky. Ak napríklad chcete splatiť úver predčasne, veriteľ vám brániť nebude.

 

Počítajte však s tým, že si to aj náležite vyúčtuje. V zmluvných podmienkach sa dočítate o výške 4 % z predčasne splatenej úverovej istiny.. Treba si však vždy dôkladne prečítať podmienky u rôznych spoločností.

 

 

 

 

<< najvýhodnejšia pôžička                                                                                                 pôžička ihneď >>

 

Každá pôžička má svoje pozitíva a aj negatíva.                                                                       Skutočne veľmi rýchlo dohodnutá pôžička.