Pôžičky Hypotéky Úvery

Ako mať viac peňazí?
ZDARMA EBOOK
"Ako mať viac peňazí ..."
(klikni na obrázok)

 

 Spolupracujeme:
Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 

 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Nebankové úvery a ich vývoj

 


 

Veľa spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky a úvery nebankového typu, vo svojich ponukách často použivájú slovné spojenie: pôžička pre každého. Ďalšie dva spôsoby ich reklamných ponúk môžme definovať ako rýchlosť a "málo papierovania a jasné pravidlá". Koľko však  zaplatí klient za takéto "výhody"?

 

Nebankové pôžičky

 

Táto ich rýchlosť býva v reklamných ponukách deklarovaná ako "expresná rýchlosť", resp. tiež sa použijú slová ako  "peniaze ihňeď", "peniaze na ruku",  resp. do 24 hodín a podobne. Práve rýchlosť býva jedným z marketingových ťahov, ktoré ukážu prednosti nebankových pôžičiek a úverov pred obdobnými bankovými produktmi. A veľakrát práve rýchlosť je aj tým hlavným kritériom, pre ktoré si žiadatelia vyberú nebankové úvery a pôžičky skôr pred bankovými, a to aj napriek tomu, že je u nich vyššia úroková miera.

 

Vytvára kríza priestor pre nebankové pôžičky a úvery?

V súvislosti s globálnou finančnou krízou všeobecne platí názor, že v kríze, keď banky často váhajú s poskytovaním pôžičiek a úverov, sa väčší priestor otvára pre spoločnosti poskytujúce nebankové pôžičky a úvery.Čo je vlastne celkom logické a dáva tak veľkú možnosť zarobiť aj týmto subjektom.

 

Takéto požičiavanie peňazí sa riadi podľa § 657 a 658 Občianskeho zákonníka a nepodlieha Úradu pre finančný trh. V obchodnom registri  sú tieto spoločnosti zapísané pod živnosťou “poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojov”. Nebankový subjekt poskytuje peniaze výlučne z vlastných zdrojov, kde jediným kritériom je ich legálnosť.

 

Čo je zaujímavé na týchto úveroch? 

Výška úrokov nie je presne zákonom limitovaná, ale obmedzuje sa na právnu normu úžery podľa § 253 Trestného zákona (obchodovanie v rámci tzv. dobrých mravoch). Absolútne najdôležitejším dokumentom je zmluva o pôžičke, preto si veľmi dobre prečítajte tento dokument, k čomu sa zaviažete a s čím budete súhlasiť.

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

 

<< lombardné úvery                                                                                                    revolvingové úvery >>

 

Lombardný úver je krátkodobý úver do 1 roka.                                          Revolvingový úver je termínovaný úver.