Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Nebankové hypotéky do 80%

 


 

Poskytujú ich súkromné subjekty s vlastnými podmienkami, s dlhou dobou splatnosti, ale vyšším úrokom a vyššími poplatkami oproti bankám.

 

Výška hypotéky sa obvykle pohybuje do 80% hodnoty nehnuteľnosti. Tiež nevadí zápis v bankovom registry. Spoločnosti tieto hypotéky ponúkajú v rôznych formách inzercie.

 

Je celkom bežné, že ani nevyžadujú ručiteľa alebo dokladovanie príjmu.

 

Rovnako ako u bankových hypoték, tak i nebankové hypotéky môžu byť využité na kúpu nehnuteľnosti, rekonštrukciu, konsolidáciu, ale aj ako tzv. americká hypotéka.

 

Kto môže požiadať o nebankovú hypotéku

 

Žiadateľom o nebankovú hypotéku môže byť občan SR, alebo občan EÚ s trvalým pobytom na území SR, či občan mimo SR, ktorý však na našom území vlastnú nehnuteľnosť potrebnú na založenie.

Nebanková hypotéka

Často je u žiadateľov o nebankové hypotéky nutný tiež vek vyšší ako 20 rokov. Vždy sú ochotní pristúpiť a vyhovieť klientovej požiadavke, pretože majú menší objem klientov ako napr. banky, ku každému klientovi pristupujú veľmi individuálne a špecificky.

 

Nebankové hypotéky a ich riziká

 

Ako u každého nebankového produktu sú aj nebankové hypotéky určitou formou rizika. Vždy je totiž potrebné poriadne si preštudovať zmluvu a obchodné podmienky.

 

Na nebankovom hypotekárnom trhu sa totiž vyskytujú kvalitný obchodníci, ako ale aj nesolídny poskytovatelia, ktorí chcú na každom klientovi iba zarobiť.

 

Preto si vždy prečítajte v zmluve aj texty napísané menším písmom.. Tým sa vyhnete nečakaným prekvapeniam a predídete tak prípadným problémom so súdom.

 

Je preto veľmi dôležité byť správne informovaný a vyvarovať sa zbytočných chýb. Trh nebankových hypoték je trošku rizikovejší ako klasické hypotéky.

 

 

 

 

 

 

<< 100 hypotéka                                                                                hypotéky bez dokladovania príjmu >>