Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Hypotekárny úver, podmienky, ako postupovať

 


 

Čo treba spraviť a aké podmienky splniť, aby sme získali hypotekárny úver? Túto otázku si kladie pomerne veľké množstvo ľudí, keď sa rozhodujú kde si dať vybaviť hypotekárny úver a čo všetko k tomu potrebujú.

 

Existuje niekoľko všeobecných podmienok  - pri každej hypotéke platí, že musíte založiť nehnuteľnosť, ktorú vlastníte, alebo ktorú dobrovoľne založí niekto za Vás a musíte mať vek aspoň 18 rokov.

 

Tieto dve podmienky platia pri každom hypotekárnom úvere, ktorý sa poskytuje na Slovensku. Príklady ďaľších podmienok:

Ak sa rozhodnete zobrať hypotéku bez dokladovania príjmu, nemusíte sa zaoberať tým, aký máte plat alebo ako dlho pracujete a aký typ zamestnaneckého alebo iného vzťahu máte.

 

V tomto prípade totiž podmienky stanovujú len nároky na zálohu hypotekárneho úveru.


Tento typ hypotéky sa posledné roky u nás moc nevyužíva, pretože kríza spôsobila u bánk reakciu, že sú už oveľa opatrnejšie.

 

Takýto typ hypotéky ponúkajú hlavne nebankové firmy ale nejde o klasickú hypotéku, ale o bezúčelový spotrebný úver založený nehnuteľnosťou.

 

Hypotekárny úverTo, čo je skutočne dôležité v prípade tejto hypotéky je, že nemusíte dokladovať príjem a je teda výhodný napríklad pre živnostníkov, ktorý vďaka daňovej optimalizácii majú nízke dane a aj oficiálny príjem, hoci reálne by hypotekárny úver vedeli splatiť a podmienky by tak splnili.

 

Banka Vám v tomto prípade požičia zväčša do výšky 50 percent z aktuálnej trhovej hodnoty založenej nehnuteľnosti. Platí však, že nehnuteľnosť by mala byť v obývateľnom stave a mala by mať určitú hodnotu a bonitu, aby bola pre banku dostatočne serióznou zárukou a zálohou.

 

Čo ale výhodné nie je, je úrok, ktorý dostanete na takýto tip úveru. Takže vždy dobre zvážte, či sa rozhodnete pre hypotekárny úver bez dokladovania príjmu.

 

Klasický úver

Hypotekárny úver klasický má podmienky štandardné, treba doložiť príjem, ktorý by mal byť aspoň vo výške okolo 600 Eur a založiť konkrétnu nehnuteľnosť.

 

Pri niektorých nehnuteľnostiach v centre miest banka nevyžaduje externý znalecký posudok, prípadne ak si beriete do 50 % z hodnoty nehnuteľnosti, pri iných prípadoch si ho musíte dať spraviť. Je ale vhodné nechať si urobiť znalecký posudok aj tak, zíde sa vám neskôr, napr. pri predaji nehnuteľnosti.

 

Vo všeobecnosti majú hypotéky dlhodobú splatnosť, minimom je 3 až 5 rokov, maximom 30, v niektorých prípadoch kľudne aj viac rokov.

 

Americká hypotéka

Ďalším veľmi špecifickým tipom hypotéky je americká hypotéka. Americký hypotekárny úver podmienky bežnej hypotéky kopíruje, čiže musíte doložiť príjem a tiež aj založiť nehnuteľnosť, avšak peniaze sú poskytnuté bezúčelne, čiže ich môžete minúť na čokoľvek a nie je teda potrebné zaplatiť len kúpu nehnuteľnosti. Tento tip úveru vám pomôže napr. prefinancovať aj niečo iné a dokonca aj spätne.

 

 

 

 

<< výhodná hypotéka                                                                                              hypotéka pre mladých >>