Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Hypotéka pre mladých opäť zvýhodnená

 


 

Hypotéka pre mladých, je hypotékou určenou na financovanie bytových potrieb. Maximálna výška príjmu pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od apríla zvyšuje o takmer 120 EUR na 1057,19 EUR.

 

Zvýšenie poteší najmä tých, ktorí vlani nemohli získať úrokové zvýhodnenie, lebo ich hrubý mesačný príjem presahoval 940 EUR.

 

Výška príjmovej hranice predstavuje 1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve, ktorú štvrťročne zverejňuje Štatistický úrad.

 

Najvyššia býva v mesiaci apríl, máj a jún. „Od 1.7. hranica opäť klesne na úroveň okolo 950 EUR, preto by mladí ľudia vo veku do 35 rokov, ktorí chcú riešiť svoje bývanie, mali využiť zlepšené podmienky a požiadať o úver do konca júna,“ uviedla odborníčka na produktovú stratégiu VÚB banky Ľubica Foltánová.

 

„Hypotéky pre mladých tvoria viac ako tretinu všetkých hypoték, ktoré dnes poskytujeme. VÚB prináša aj ďalšie pozitívne správy pre žiadateľov o hypotekárny úver. Jednou z nich je napríklad možnosť získať úver celkom bez poplatku,“ dodala Foltánová.

 

Každý, kto požiada o flexihypotéku do konca apríla, ju získa bez poplatku za jej poskytnutie. Môže tak ušetriť aj niekoľko sto eur, napr. pri priemernej flexihypotéke vo 50 000 EUR predstavuje úspora 375 EUR.

 

Hypotéka pre mladýchÚver je opäť možné získať až do 100% z hodnoty nehnuteľnosti. Splácanie flexihypotéky, ako aj nehnuteľnosť  jei môžné si poistiť priamo v banke.

 

Predčasné splatenie hypotéky

Jednou z dôležitých výhod je možnosť predčasného splatenia úveru bez poplatku kedykoľvek počas prvých 5 rokov. Táto možnosť má aj svoje riziká.

 

Ak klient splatí úver skôr ako po dovŕšení 4 rokov, úver sa neposudzuje ako hypotekárny úver, nakoľko hypotekárny úver má dobu splatnosti od 4 do 30 rokov.

 

Dôsledkom je, že klient je povinný vrátiť celú sumu, ktorú získal ako štátny príspevok aj príspevok banky. Preto sa odporúča predčasné splatenie hypotéky pre mladých len v priebehu piateho roka.

 

Odklad splátky istiny

Zákon ponúka aj možnosť odkladu splátky istiny počas prvých piatich rokov. Klient tak platí len úrok. Treba si uvedomiť, že na začiatku tvorí väčšinu splátky úrok.

 

Napríklad zo splátky vo výške 500 Eur môže úrok v prvých rokoch tvoriť aj viac ako 350 eur. Odkladom splátky istiny sa teda klient „zbaví" splácania len menšej časti splátky.

 

 

 

 

<< hypotekárny úver                                                                                      hypotéka pre mladých 2013 >>