Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Hypotéka na byt, dve možnosti

 


 

S manželkou by som sa chcel presťahovať z väčšieho domu do menšieho. Na súčasný byt ale platíme hypotéku. Ako môžme spraviť to, aby sme bez problémov prešli do nového bytu aj so súčasnou hypotékou? Dá sa hypotéka preniesť na novú nehnuteľnosť, založiť ju alebo je lepšie vyplatiť súčasný úver a vybaviť si nový?

 

Tak v takejto situácii máte k dispozícii dve možnosti – buď sa rozhodnete, že chcete naďalej splácať úver, len si ťarchu prenesiete na inú nehnuteľnosť alebo Vám viac vyhovuje splatenie súčasného úveru peniazmi, ktoré dostanete za predaj svojej nehnuteľnosti.

 

Ďalšou alternatívou je prevedenie súčasného úveru na kupujúceho. Čiže súčasnú nehnuteľnosť by ste aj s úverom a s ťarchou previedli na tretiu osobu.

 

Hypotéka na bytSpoločným znakom pre všetky možnosti je, že potrebujete predchádzajúci súhlas banky. K otázke výhodnosti sa dá vyjadriť len ak by sme poznali podrobnosti úveru.

 

V zásade však platí, že úver sa Vám oplatí predčasne splatiť len v tom prípade, ak Vám podľa hypotekárnej zmluvy alebo obchodných podmienok banky nehrozí vysoká sankcia (poplatok za predčasné splatenie), a že nemusíte vracať štátny príspevok (ak vám bol poskytnutý hypotekárny úver pre mladých).

 

Nový úver sa Vám oplatí vybavovať až vtedy, ak sú v ponuke výhodné úrokové sadzby alebo rôzne zaujímavé podmienky.

 

Najlepšie usa rozhodnete tak, ak budete Vaše možnosti konzultovať s hypotekárnym maklérom alebo s bankou. Samozrejme nezabúdajte, že dohoda s kupujúcim a s predávajúcim Vašej novej nehnuteľnosti je tiež veľmi dôležitá. Preto si ju vopred poriadne naštudujte.

 

 

 

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

Online Požička ihneď - Od 25 € do 250 € bez registrov.

 

 

 

 

<< hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých                                                     hypotéka na bývanie >>