Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Hypotéka bez dokladovania príjmu

 


 

Hypotéka bez dokladovania predstavuje pre banku riziko a to sa prejavuje na cene požičaných peňazí. Úrokové sadzby v prípade nepreukázania príjmu sú pomerne vysoké, ako v prípade predloženia všetkých podkladov.

 

Hypotéka sa tak dá získať za úrok od 4,88 percenta p.a. v ČSOB po 9,29 percenta p.a. v Tatrabanke. Uvádzané sadzby sa ešte upravujú v závislosti od stavu a konkrétnej situácie klienta.

 

mBank na vyváženie vysokých úrokových sadzieb prináša novinku, ktorá podľa hovorcu Mareka Michlíka využíva pri výpočte úrokov metódu bilančného mechanizmu.

 

"Bilančný mechanizmus spočíva v tom, že voľné prostriedky z bežného účtu sa dočasne prevádzajú na úverový podúčet a znižujú tak výšku úroku pri mesačnej splátke úveru.

 

Napríklad, ak má klient úver 33 193,92 eur (1 000 000,- Sk) a priemerne mal na účte v určitom období 6.638,78 eur (200 000,- Sk), v danom období sa mu úroky počítajú len zo sumy 26 555,14 EUR (800 000,- Sk).

 

Pri úvere 33 193,92 EUR (1 000 000,- Sk) a vlastných úsporách na účte v rovnakej výške nezaplatí klient v danom období banke pri splácaní úveru ani korunu na úrokoch."

 

Celú nehnuteľnosť nezískate

 

Hypotéka bez dokladovania príjmuVýrazné obmedzenie je viditeľné pri maximálnej poskytovanej výške hypotekárneho úveru. Kým pri klasických úveroch banky ešte stále nemajú problém so 100 % prefinancovaním hodnoty nehnuteľnosti, pri hypotékach bez dokladovania príjmu je situácia už iná.

 

Podľa hovorcu Tatrabanky Borisa Gandela: "Úver bez dokladovania príjmu má klient možnosť získať do výšky 50% hodnoty založenej nehnuteľnosti a zároveň maximálne do 165 969,59 eur (5 000 000,- Sk) vrátane."

 

Podobnú taktiku volia aj ostatné banky, ktoré poskytujú úvery od 50 do 70 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

 

Podľa hovorkyne Istrobanky Miroslavy Pargáčovej existuje ešte aj iná možnosť: "Hypotéky poskytujeme maximálne do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. V prípade, že má klient záujem o vyšší úver, ide o kombináciu hypotekárneho a spotrebného úveru.

 

Pokiaľ klientovi nevyhovuje táto alternatíva, môže využiť MAXITREND, čo je spotrebný úver do výšky 100 % hodnoty založenej nehnuteľnosti."

 

Výnimkou v tomto smere sú VÚB, Dexia banka a Volksbank, ktoré aj v súčasnosti poskytujú klientom, v prípade nepreukázania výšky príjmu, hypotéku do 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

 

Aj keď určite nie pre každého klienta. Podľa zákona o bankách môžu bankové domy štandardne poskytnúť hypotekárny úver maximálne do 70 % hodnoty nehnuteľnosti. Zákon povoľuje aj výnimku, objem takýchto úverov však nesmie prekročiť 10% z celkovej sumy poskytnutých hypotekárnych úverov.

 

Prísne podmienky

Banky síce poskytnú hypotéku aj bez zdokladovania príjmu, to však neznamená, že si žiadateľa dôsledne nepreveria. Každá banka má svoj vlastný postup, dôležitým zdrojom informácií pre banky sú napríklad úverové registre.

 

Okrem štandardných náležitostí spojených so schválením úveru (občiansky preukaz, list vlastníctva k zakladanej nehnuteľnosti, znalecký posudok...) požadujú banky aj dodatočné informácie.

 

Najvýhodnejšia pôžička - Vybavte si pôžičku jednoducho až do 1500 €.

Výhodná online pôžička - Okamžité posúdenie Vašej žiadosti!

Online Požička ihneď - Od 25 € do 250 € bez registrov.

 

 

 

 

<< nebanková hypotéka                                                                                         hypotéky pre mladých >>