Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

Americké hypotéky

 


 

Americká hypotéka je vlastne úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou, ako klasická hypotéka, jeho účel je však odlišný. Pri klasickej hypotéke musíte použiť prostriedky na obstaranie nehnuteľnosti.

 

Pri americkej hypotéke nemusíte dokladovať účel použitia prostriedkov. Zjednodušene možeme povedať, že americká hypotéka je lacnejšou formou spotrebiteľského úveru.

 

U Americkej hypotéky nejde o klasický hypotekárny úver na bývanie, ako by sa mohlo zdať z jej názvu. Je to v skutočnosti bezúčelový spotrebný úver, pri ktorom klient nemusí preukazovať, na čo peniaze použil. S hypotékou má spoločné to, že obe sú zaručené nehnuteľnosťou.

 

Na rozdiel od hypotéky, ktorú môže záujemca zo zákona využiť iba na bývanie, z americkej môže zaplatiť, čo chce.

 

Najčastejším dôvodom pre výber tejto pôžičky je svojpomocná rekonštrukcia alebo dostavba nehnuteľnosti, pri ktorej je problematické podložiť dokladmi celú cenu práce.

 

Je to vhodný typ úveru aj na financovanie nehnuteľnosti, ktorá nie je v katastri vedená ako objekt určený na trvalé bývanie. Kúpu chaty zvyčajne nie je možné financovať klasickým hypotekárnym úverom, ale týmto to ide.

 

Americká hypotékaAmerická hypotékaTB je bezúčelový úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Stačí, ak máte byt alebo dom a aj vy sa môžete zaručiť svojou realitou a odniesť si z Tatra banky veľké peniaze na čokoľvek. Splňte si svoje sny nielen o bývaní tým najjednoduchším spôsobom.

 

Bez dokladov

 

 • bez znaleckého posudku - Vami vybranú nehnuteľnosť oceníme lacnejšie už do 24 hodín

 • bez dokladovania účelu - voľnosť v použití prostriedkov z úveru bez akéhokoľvek dokladovania

 • bez potvrdenia o príjme- ak ste klientom Tatra banky viac ako 12 mesiacov a mzdu máte poukazovanú na účet vedený v Tatra banke

 • bez námahy - úver Vám podľa Vašich predstáv pomôžu vyriešiť naši špecialisti 

Výhodne

 

 • výhodná, VŽDY GARANTOVANÁ úroková sadzba už od 6,29% p.a
 • okamžité čerpanie úveru už pri návrhu na vklad záložného práva do katastra
 • teraz k Americkej hypotékeTB kreditná karta počas prvých 6 mesiacov zdarma
 • ....a to všetko už do niekoľkých dní - v Tatra banke vybavíte úver rýchlo aj bez poplatkov navyše

Získajte nový pohľad na vašu realitu a osloboďte sa od dokladovania účelu použitia.

 

 • bez znaleckého posudku - vami vybranú nehnuteľnosť oceníme lacnejšie už do 24 hodín
 • bez dokladovania účelu - voľnosť v použití prostriedkov z úveru bez akéhokoľvek dokladovania
 • bez potvrdenia o príjme- ak ste klientom Tatra banky viac ako 12 mesiacov a mzdu máte poukazovanú na účet vedený v Tatra banke
 • bez námahy - úver vám podľa vašich predstáv pomôžu vyriešiť naši špecialisti
 • bez obáv - poskytneme vám pohodlné poistenie nehnuteľnosti a úveru priamo u nás v pobočke

Výhodnejšia ako spotrebák

Spotrebný úverPri americkej hypotéke banka získa do zálohy nehnuteľnosť, preto peniaze požičia lacnejšie, ako keby splatenie požičaných peňazí zabezpečoval napríklad ručiteľ.

 

„V porovnaní so spotrebnými úvermi je výhodou tohto typu úveru priaznivá úroková sadzba, možnosť dlhodobého splácania a podstatne vyššia suma, ktorú si možno od banky požičať,“ vysvetľuje hovorkyňa VÚB Alena Walterová.

 

 

Nevýhodou sú podľa nej vyššie náklady súvisiace so získaním úveru.

 

V porovnaní s bezúčelovým spotrebným úverom je úroková sadzba aj štyri či päť percentných bodov nižšia. „Rozdiel v mesačnej splátke potom môže tvoriť podľa výšky úveru aj viac ako tisíc korún,“ hovorí A. Walterová.

 

Navyše, zabezpečenie nehnuteľnosťou ovplyvňuje aj maximálnu výšku úveru, ktorá pri americkej hypotéke býva niekoľkonásobne vyššia ako pri spotrebnom úvere.

 

Na rozdiel od bežného spotrebného úveru zabezpečeného blankozmenkou sú s úvermi zabezpečenými nehnuteľnosťou spojené ešte ďalšie náklady.

 

„Aj tie sa snažíme klientovi pomôcť znížiť. Od klienta nepožadujeme znalecký posudok, ponúkame mu možnosť lacnejšieho interného ocenenia bankou, na čom môže ušetriť aj dve- či tritisíc korún. Ďalšie náklady tvoria poplatky katastrálnemu úradu pri zápise záložného práva,“ dokresľuje A. Walterová.

 

 

 

 

<< hypotéky                                                                                                                        100 hypotéka >>