Pôžičky Hypotéky Úvery

Spolupracujeme:
 Najlepšia hypotéka

 

 

 

 

 


 

Povinné zmluvné poistenie - PZP

100% hypotéka opäť na scéne

 


 

V bankových hypotékach sa stretávame s % výškou úveru v pomere k zakladanej nehnuteľnosti. Pri niektorých špeciálnych produktoch a špeciálnych podmienkach banka môže poskytnúť úver aj do plnej trhovej hodnoty nehnuteľnosti, čiže 100%.

 

Pri takýchto hypotékach ale samozrejme býva vyšší úrok, kedže je to rizikovejšia hypotéka pre banku. Banky, ktoré túto možnosť umožňujú:: Tatra banka, ČSOB, Dexia.

 

Čo hovoria banky?

VÚB banka sa k 100-percentnému financovaniu vracia od marca 2010. Klienti tak budú môcť získať hypotéku aj vo výške celej hodnoty zakladaného bytu. Banka si na základe vývoja trhu s nehnuteľnosťami myslí, že priestor na 100-percentné financovanie tu existuje.

 

Tak ako v minulosti platí, že 100 % nemusí získať každý. Výsledné percento je podľa VÚB vždy závislé od samotnej nehnuteľnosti a bonity klienta.

 

Ako uvádza hovorca Slovenskej sporiteľne Štefan Frimmer, sporiteľňa štandardne poskytuje úvery aj na viac ako 70 % z hodnoty zabezpečenej nehnuteľnosti.

 

"V minulosti sme ako jedna z mála slovenských bánk neobmedzili poskytovanie úverov a vybraným klientom sme aj v roku 2009 poskytovali úvery na bývanie do 100 % z hodnoty zabezpečenia," informoval Frimmer.

 

100 hypotékaZmena na trhu  s pomocou 100-percentného financovania bývania môže podporiť časť klientov, ktorí nenašetrili žiadne prostriedky.

 

Tatra banka v súčasnosti hypotéky do výšky 100 % z hodnoty zabezpečenia neposkytuje.

 

"Ale nemôžeme vylúčiť, že sa k tomuto modelu vrátime," povedal hovorca Tatra banky Boris Gandel. Banka poskytuje hypotéky do výšky 85 % z hodnoty zabezpečenia a americké hypotéky a hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých do výšky 70 % z hodnoty zabezpečenia.

 

Podľa hovorkyne UniCredit Bank Zuzany Ďuďákovej sa v súčasnosti ukazuje ako zdravé, keď je pri hypotekárnych úveroch určitá spoluúčasť vlastnými zdrojmi.

 

Požiadavka banky na zdroje klienta sa pohybuje od 10 do 25 %. "Zvažujeme však, že pre určité skupiny klientov by bola 100-percentná hypotéka možná. Čo sa týka bankového trhu, nedá sa očakávať nejaké plošné a automatické poskytovanie 100-percentných hypoték," povedala Ďuďáková.

 

Takže ako vždy, najlepšie sa zastaviť v niekoľkých pobočkách bánk a zistiť si presné paramatre pre tento typ hypotéky.

 

 

<< americké hypotéky                                                                                        nebanková hypotéka >>